Yerli Otomobil Üretiminde Baba Yiğit’te Bulundu

1252 defa okundu kategorisinde, 19 Ağu 2017 - 21:25 tarihinde yayınlandı
Yerli Otomobil Üretiminde Baba Yiğit’te Bulundu

Ülkemizin kendi otomobili üretimi konusunda Sanayi Bakanı olan Faruk Özlü, yerli otomobillerin üretimi için tekrar yeniden görüşmeler olacağını bildirdi. Ülkemiz için yerli otomobil üretiminin sözleşmesini imzalanması ön görülmektedir bilgisi verildi. Ülkemizde son yıllardır gelişmeler görülmüştür. Bu gelişmelerle birlikte enerji, savunma sanayisi, sağlık kurumlarında ve eğitim alanlarında daima gelişmeler yaşanmıştır. Bu gelişmeler ülkemiz için daha çok faydalar sağlamış olmaktadır.

Sanayinin Ülkemizdeki Gelişimi

Faruk Özlü ekonomide gelişmek için bilim ve teknoloji alanında da gelişmiş ülkeler ile aynı standart statüye gelinmesini belirtmiştir. Bu gelişmeler ile birlikte ülkemiz kendi otomobilini üretmesi için çalışmalar başlatacağı hakkında da bilgiler verilmiştir. Bu sayede ülkemizde hem ekonomik hem de teknolojik gelişmelerin oluşacağı bilgileri verilmiştir. Ülkemizde gelişen bu teknoloji, otomotiv alanında ve makine sanayisinde oluşan gelişmeler dünyada hızla gelişen yazılım alanlarında çalışmalar başlatılmıştır. Ülkemizde sanayi üretimi devamlı olarak gelişmeler göstermektedir. Bu gelişmeler ise ülkemizin büyüdüğünü göstermektedir. Ancak Türkiye’de sanayi büyümesini daha çok gelişmesi için ülkemizin %7 alanı sanayi sistemi tarafından büyümesi gereklidir. Ancak bu büyüme ise imkansız değildir, ülkemizde ise bu gelişim hızında devam ettiği sürece yakın zamanda sanayi alanında da daha çok gelişmeler yaşanacaktır. 2017 yılının değerlerinde ise bu yıl %5 gelişmeler olacağı belirtilmiştir. Ülkemizin ise öncelikli amacı kendi otomobilini üretmek olacaktır.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
1975 doğumlu yazar, Gazetecilik üzerine lisansını America Texas Univercity 'de yapmış ve aynı üniversitede yüksek lisans bitirmiştir. Mesleki hayatı 1998 yılı itibari ile Londra'da başlayan kıymetli yazarımız, yükselen kariyeri ve ülke sevgisi sebebiyle yazarlığına haberci365'te devam etmektedir.