Volkswagen’in Yeni Crossover’nın Fiyatı Konusundaki Belirsizlik Ortadan Kalkıyor

963 defa okundu kategorisinde, 18 Ağu 2017 - 18:05 tarihinde yayınlandı
Volkswagen’in Yeni Crossover’nın Fiyatı Konusundaki Belirsizlik Ortadan Kalkıyor

Almanya’nın ve dünyanın sayılı otomobil firmalarından olan Volkswagen, otomobil piyasasında kompakt crossover otomobilleri ile yeni bir rüzgar estirmeye başlıyor. T-ROC olarak isimlendirilen yeni crossover modeli ilk olarak 2014 yılından Cenevre Otomobil Fuarında dünyanın ve kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Volkswagen’in Youtube kanalı aracılığıyla tanıtımını yaptığı T-ROC son haliyle Eylül ayında Frankfurt’da başlayacak olan otomobil fuarından yeniden ve en son haliyle tanıtılacak. Otomobilin tanıtım aşamasına girmesi sebebiyle yavaş yavaş teknik özellikleri ve ülkelerdeki ortalama fiyatları hakkında sızıntılarda ortaya çıkmaya başladı.

Wolkswagen T-ROC’un Teknik Özellikleri

T-ROC geçen yıllarda kamuflajlı model olarak kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Birçok özelliği sır gibi saklansa da açıklanan bilgilere göre, bu araç Volkswagen Golf ile aynı teknik özellikleri barındırıyor. T-ROC bir açıdan Golf’ün hormon almış hali şeklinde SUV bir model olarak karşımıza çıkıyor. T-ROC 6 ileri manuel şanzıman ve 7 DSG şanzıman ile kullanıcıları karşılayacak. Ayrıca T-ROC’un 1 LT’lik 3 silindir sahipliği bulunan turbo motorunun 116 HP güç üreteceği, 1.5 LT’lik TSI EVO turbo motorunun ise 150 HP güç üreteceği söylenmekte. Bu aracın dingil mesafesi ise 2.6 MT’ye kadar çıkıyor.Ayrıca 1.6 ve 2.0 TDI motor seçenekleri de bu araç ile sunulması beklenen özellikler arasında. Bunların dışında T-ROC’un 4.2 MT uzunluğa ve 1.8 MT genişliğe sahip olması beklenen özellikler arasında yer alıyor.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
1992 doğumlu yazar, kariyerine ve editörlüğüne sitemizde başlamış. Tüm ekibin ve yoğun temponun sorumlusu ve moral şefi olmuştur.