Türkçe Öğretmenlerinin Buluşma Noktası

1719 defa okundu kategorisinde, 06 Ara 2017 - 09:56 tarihinde yayınlandı
Türkçe Öğretmenlerinin Buluşma Noktası

Türkçe dersi, matematik ile beraber en önemli iki dersten biridir ve insanın peşini ömür boyu bırakmaz. Hayat boyu girilen her sınavda istisnasız Türkçe soruları yer alır. Kaldı ki sınavda kullanılmasa dahi dilini iyi öğrenen bir ulus, kalıcı olabilmek için ilk adımı atmış sayılır. Bu dili vatandaşlara iyi öğretebilecek olan kimseler de Türkçe öğretmenleridir. Bu web sitesi, bir Türkçe öğretmeninin veya Türkçe öğretmenliği okuyan öğretmen adayının ihtiyaç duyabileceği her türlü dokümanı bünyesinde barındırır. Bu sayede öğretmenler ve öğretmen adayları Türkçe yazılı soruları dahil ihtiyaç duyacakları her evraka bu site üzerinden ulaşabilirler. Hatta sitede belirli gün ve haftalara dair içeriklere de rahatlıkla ulaşılabilir.

Atanamayan Öğretmenler de Unutulmuyor

Sitemiz yalnızca fiilen çalışmakta olan öğretmenlere veya öğretmen adaylarına yönelik değil, atanamamış tüm Türkçe öğretmenlerine yönelik hizmet sunar. Atanamayan ve atanabilmek için sınavlara hazırlanan öğretmenlerimiz için de ÖABT Türkçe denemeleri ve KPSS için çok sayıda doküman yer alır. Buna ek olarak yaprak testler ile çeşitli konulara ait örnek sorular da sitede Türkçe öğretmenlerinin daha az zorlanarak atanabilmesi için mevcuttur.

Öğretmenlerin ve Öğretmen Adaylarının İşi Kolaylaşıyor

Öğretmen adayları için de sitede vize ve final soruları ile ders notları yer alıyor. Aynı zamanda çalışmakta olan öğretmenlerimiz için de sınav dönemi yoğun olan işlerini kolaylaştırmak adına çokça doküman mevcut. Buna ek olarak öğrencileri çalışmaya teşvik edebilecek Türkçe testleri de sitede bulunan imkanlar arasında. Site editörü de bir Türkçe öğretmeni olduğundan istisnasız tüm içerikler emin ellere emanettir ve bu işin profesyonel uzmanları tarafından denetlenmektedir. Tüm bunlara ek olarak sitede Türkçe öğretmenlerini ilgilendirmesi muhtemel olan çok sayıda habere ulaşılabilecek bir link de yer almaktadır.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
1975 doğumlu yazar, Gazetecilik üzerine lisansını America Texas Univercity 'de yapmış ve aynı üniversitede yüksek lisans bitirmiştir. Mesleki hayatı 1998 yılı itibari ile Londra'da başlayan kıymetli yazarımız, yükselen kariyeri ve ülke sevgisi sebebiyle yazarlığına haberci365'te devam etmektedir.