Tübitak Girişimcilere 30 Bin TL Hibe Desteği Verecek

792 defa okundu kategorisinde, 18 Ağu 2017 - 17:12 tarihinde yayınlandı
Tübitak Girişimcilere 30 Bin TL Hibe Desteği Verecek

Tübitak yaptığı Bireysel Genç Girişim Programı 2017 yılı 1. dönemi için genç girişimcilere 30 milyon liraya varan hibe kredisi vereceğini açıkladı.

2012 yılında başlayan program bu güne kadar 557 girişimciye destek sağladı. Bu kişiler bu program sayesinde şirketlerini kurarak iş fikirlerini uygulamış oldu.

Üstün Başarılı Olanlara Çifte Burs

Tübitak başkanı olan Prof. Dr. Arif Ergin konu ile ilgili olarak soruları yanıtladı. Bu uygulamanın ilkemizde ilk kez uygulandığını ve bu uygulama ile girişimcilere kapsamlı destek sunulduğunu belirtti.

Ergin sözlerine bu programın ikinci aşamasına gelindiğinde başarı sağlamış olan girişimcilerin bu aşama da 150 bin liraya varan destek alacağını söyledi. İstekte bulunan girişimcilere ayrıca iş rehberi de sağlanacak.

Ne Kadar Başvuru Yapıldı

Programa 20 uygulayıcı kuruluş aracılığı ile toplamda 3 bin 327 başvuru yapıldı. Bu başvurular arasında 1. aşama desteği almaya hak kazanan kişi sayısı bin 457. Bu kişilerden de ikinci aşama için başvuru yapmaya onay hakkı kazanan kişi sayısı da 320.

Başvurular Ne Zamana Kadar

Program kapsamında 2. dönem iş fikri başvuruları 20 uygulayıcı firma ile 1 ila 15 ağustos arası alınırken, iş planı başvurularının tarihi ise 16 ağustos ile 29 ağustos tarihleri arasında toplanacak. Yapılan başvuruların değerlendirilerek sonuçların 30 Kasım tarihinde açıklanması planlanmakta.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
1992 doğumlu yazar, kariyerine ve editörlüğüne sitemizde başlamış. Tüm ekibin ve yoğun temponun sorumlusu ve moral şefi olmuştur.