Pilotistan.com

105 defa okundu kategorisinde, 10 Ağu 2019 - 12:43 tarihinde yayınlandı
Pilotistan.com

Pilot olmak ya da hava kurumlarında çalışmak ülkemizde oldukça saygın meslekler arasında yer alıyor. İnsanlar pilot olabilmek için birbirleriyle yarışıyor. Ayrıca hava araçlarıyla yakından ilgilenen insanlar da bulunuyor. Bu insanların haber ihtiyacını karşılamak için Pilotistan sitesi oldukça ideal. Pilotistan web sitesi üzerinde havacılıkla alakalı birçok haberi bulmak mümkün. Uçaklar hakkında karşılaştırmaların yer aldığı makalelere ya da pilot alım haberlerine site üzerinde rastlayabiliyorsunuz.

Üniversitelerdeki havacılık eğitimi veren bölümler hakkında tüm bilgilere ulaşılabiliyor. Bu bölümlerin nerede olduğu, kaç puanla öğrenci aldığı ve eğitim şartları hakkında bilgiler site üzerinden takip edilebiliyor.

Havacılıkla Alakalı Bölümler

Havacılıkla alakalı tüm önlisans ve lisans bölümleri hakkında site üzerinde bilgi mevcut. Uçak Lojistiği, Sivil Havacılık, Uçuş Teknolojisi, Uçuş Harekat Yöneticiliği gibi çeşitli önlisans dalları var. Lisans bölümleri arasında pilotaj da dahil olmak üzere çeşitli mühendislik dalları, havacılık yönetimi, uçak mühendisliği gibi dallar hakkında bilgi sahibi olunabiliyor. Site bu dalların açıklamalarına da yaparak bölümleri seçmeyi düşünenlere büyük bilgi olanağı sağlıyor.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
1989 yılında dünyaya gelen araştırmacı-gazeteci. 2010 yılında İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Mesleğe aynı yıl içerisinde yerel bir gazetede (egedesonsoz) muhabir olarak başlayan yazarımız şuan Türkiye'nin en büyük internet gazetesi olan haberci465'te yazarlık yapmaktadır.