Nazlı Akbalık Anaokulu Eğitim Stratejisi

333 defa okundu kategorisinde, 09 Mar 2019 - 16:14 tarihinde yayınlandı
Nazlı Akbalık Anaokulu Eğitim Stratejisi

Çocukların fiziksel ve zihinsel yönlerden hayata ve zorunlu eğitim dönemine hazırlanmasını sağlayan eğitim aşamasına okul öncesi eğitim adı veriliyor. Bu eğitim sürecinde çocukların ilgi alanları ve sahip oldukları yetenekleri tespit edilebiliyor. Çocuklar açısından son derece önemli bir aşama olan bu eğitim sürecinde Nazlı Akbalık Anaokulu sahip olduğu kaliteli eğitim stratejisi ile hizmet vermeye devam ediyor.

Bu eğitim stratejisi kapsamında çocukların başarılı olması ve bilgi birikimlerinin artması sağlanıyor. Ayrıca çocukların davranışlarının şekillenmesi ve sağlıklı olarak gelişebilmesi açısından okul öncesi eğitim büyük önem taşıyor.

Okul Öncesi Eğitimde Oyunun Önemi

Okul öncesi eğitimde yer alan oyunlar, çocukların bilişsel gelişimini desteklemede ve karar mekanizmalarının gelişmesinde aktif rol oynuyor. Bu nedenle bu oyunlara ağırlık veren okullarda eğitim alan çocukların ileriki yaşlarda eğitim hayatında daha başarılı oldukları görülüyor. Bu açıdan Nazlı Akbalık anaokulunda çocuklara satranç ve akıl oyunları gibi oldukça faydalı oyunlar oynatılıyor. Bu oyunlarda çocukların düzeyi ve yaş grubu da dikkate alınıyor.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
1989 yılında dünyaya gelen araştırmacı-gazeteci. 2010 yılında İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Mesleğe aynı yıl içerisinde yerel bir gazetede (egedesonsoz) muhabir olarak başlayan yazarımız şuan Türkiye'nin en büyük internet gazetesi olan haberci465'te yazarlık yapmaktadır.