Karadeniz Teknik Üniversitesi Pilot Üniversite Seçildi

2023 defa okundu kategorisinde, 19 Ağu 2017 - 17:48 tarihinde yayınlandı
Karadeniz Teknik Üniversitesi Pilot Üniversite Seçildi

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin Rektörü olan Profesör Doktor Süleyman Baykal, 2019 ve 2023 yılları arasındaki süreci kapsayacak bir şekilde 5 senelik planlama dönemi ile alakalı, Karadeniz Teknik Üniversitesi Sahil Tesislerinde gerçekleştirdiği basın toplantısında, ülkemizde ve dünyada ekonomi alanında, siyasal ve sosyal alan ile teknolojik ve bilimsel mecralarda gelişmeler kaydedildiğini ifade etti.

Stratejik Plan Süreci

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin de amaçlarına varabilmek adına stratejiler seçmek, ilerletmek, uygulamak ve sonuçlarını ele alıp değerlendirme maksadıyla stratejik yönetim zamanını benimseme olayının altını çizen Süleyman Baykal, bu geçen bu zamanın da stratejik plan yönünde devam ettirildiğini belirtti.

Değerlendirme Sürecinde Karşılık Buldu

Profesör Doktor Süleyman Baykal, Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin son 4 sene içerisinde kurumsallaşma için gerçekleştirdiği adımların ve stratejik planlama alanında yürütülen tüm çalışmaların, Kalkınma Bakanlığı ile Yüksek Öğretim Kurumu Kalite Kurulu’nun dış değerlendirme süreci içerisinde karşılık aldığını ifade ederek, şu şekilde devam etti:

“Yüksek Öğretim Kurumu’nca yükseköğretimde yüksek kalite güvenine geçiş dönemi için başlatılan ve bu anlamda her üniversitenin 5 sene içerisinde dış değerlendirme alanına alınacağı belirtilmiştir. Karadeniz Teknik Üniversitesi de gönüllü bir şekilde Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK)’e yapmış olduğu başvuru neticesinde 19 ve 22 Aralık 2016 tarihinde yapılan dış değerlendirme aşamasından başarılı bir şekilde geçmiştir. KTÜ adına hazırlanmış olan kurumsal geri bildirim belgesi, YÖK tarafından kamuoyu ile paylaşıma açılmıştır.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
1975 doğumlu yazar, Gazetecilik üzerine lisansını America Texas Univercity 'de yapmış ve aynı üniversitede yüksek lisans bitirmiştir. Mesleki hayatı 1998 yılı itibari ile Londra'da başlayan kıymetli yazarımız, yükselen kariyeri ve ülke sevgisi sebebiyle yazarlığına haberci365'te devam etmektedir.