Kanser Nedir?

668 defa okundu kategorisinde, 21 Şub 2019 - 16:57 tarihinde yayınlandı
Kanser Nedir?

Kanser vücudun kendi hücrelerinin zaman içinde değişime uğrayarak kontrolsüz çoğalması ile oluşan bir hastalıktır. Kontrolsüz çoğalan hücreler organların işlevini bozar ve hayatı tehdit eden bir durumun oluşmasına neden olur. Hücrelerde oluşan bu kontrolsüz çoğalma bazen genetik bazen de çevresel faktörler ile olmaktadır. Bu süreç hastalarda yoğun anksiyete yaşanmasına neden olabilir. Aile desteği bu süreçte çok önemlidir.  Kanser belirtileri hakkında bilgi sahibi olmak erken teşhis için hayati öneme sahiptir. Klinikte kanser alanında branşlaşmış hekimler ile hizmet verilmekte olup hasta konforu ve sağlığı her şeyin üzerinde gözetilmektedir. Hastalar günün her saatinde doktorunu arama imkanına sahiptir.

Kanserden Korunmak İçin Beslenmenin Önemi

Kanserden korunmak için beslenme çok önemli olup beslenme alışkanlıkları mutlaka değerlendirilmelidir. Besin maddelerinin daha çok az ısıda buharla pişirme olarak tüketilmesi gerekir. Bol sebze ve meyve posa içermesi ve vitamin bakımından yüksek besin değerine sahip olduğu için her öğünde yer verilmesi gereken besin maddeleridir. Kanserden korunma hakkında bilgi almak ve doğru gıdaları nasıl tercih edebileceğinizi öğrenmek için siteyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Kanser Tedavisinde Kullanılan İlaçların Yan Etkisini Azaltan Yöntemler

Kanser tedavisinde kullanılan ilaçlar sağlıklı hücrelere de zarar verir. Kemoterapi alındıktan sonra oluşan ağrılar, bulantı kusma, saç dökülmesi bu ilaçların yan etkileridir. Kanser tedavisi sırasında hastalar en çok bulantı ve kusmadanşikayet ederler. Bu yan etkileri en aza indirmek için yapılan doğal uygulamaları www.drozdogan.com sitesinde bulmanız mümkündür

Haber Editörü : Tüm Yazıları
1989 yılında dünyaya gelen araştırmacı-gazeteci. 2010 yılında İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Mesleğe aynı yıl içerisinde yerel bir gazetede (egedesonsoz) muhabir olarak başlayan yazarımız şuan Türkiye'nin en büyük internet gazetesi olan haberci465'te yazarlık yapmaktadır.