iPhone Ekran Değişimi

1863 defa okundu kategorisinde, 17 Eyl 2017 - 13:26 tarihinde yayınlandı
iPhone Ekran Değişimi

Teknolojinin artması ile kişilerin gündelik yaşantısında sürekli yanında bulundurduğu teknoloji cihazlar konumuna gelen cep telefonları, hassas, ve çabuk bozulup deforme olabilen yapıya sahiptirler. Telefonları korumak ve darbelere karşı korumak için birçok yöntem bulunmuştur. Telefon kılıfı, kırılmaz ekran filmi gibi alternatif yöntemler sıkça kullanılmaktadır. Ama bazen bu uygulamalar kullanıldığında bile telefonun darbe alması engellenememekte ve tamirat işlemleri gerektiren hasarlar meydana gelebilmektedir.

Tamirat işlerinde en pahalı parça ve yedek servis olarak Apple firması bilinmektedir. Çıkardıkları iPhone modelleri oldukça yüksek özellikli ve yüksek kaliteden yapılan modeller olduğundan dolayı fiyatlar biraz pahalı olmaktadır. Özellikle kırılgan yapıda olan, dokunmatik ekran çok fazla değişim ve tamir işlemine tabi olmaktadır. iphone ekran değişimi yüksek bir ücrete yapılmaktadır.

Nerelerde Değişim Yapılır?

iphone 6 ön cam değişimi cihazın garantisi varsa teknik serviste ücreti karşılığında yapılmaktadır. Eğer cihazın garantisi bitmiş durumda ise internet aracılığıyla bulacağınız sağlam ve güvenilir tamirat sitelerinde cihazlarınızı tamir ettirebilir ve iphone 6 ekran değişimi işlemini yapabilirsiniz. Garanti sürecinde toplam 10-15 günlük bir süreçte tamir edilen cihazlar diğer yöntemler aracılığıyla gün içinde yapılabilmektedir.

Tamirat İşlemi Nasıl Olmaktadır?

Eğer telefonunuzun ekranı çatlamış ve dokunmatiği çalışır durumda ise bu işlem biraz daha basit ve uygun fiyata yapılmaktadır. Sadece üst ekran değiştirilerek, iphone ekran değişimi işlemi tamamlanmaktadır. Eğer telefonunuzun ekranından hiçbir şekilde görüntü alamıyor ya da görüntü geldiğinde dokunmatik çalışmıyorsa bu biraz daha zahmetli ve daha yüksek ücretlere yapılan işlemler olarak bilinmektedir.

Bu durumda telefonun komple ekranı değiştirerek iphone 6 ön cam değişimi işlemini tamamlayabilirsiniz. iphone 6 ekran değişimi ücreti teknik serviste 400 TL gibi bir fiyata değiştirilirken internet aracılığıyla yaptıracak olursanız 150 TL ile 250 TL arasında değişim ücretleri yansımaktadır.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
1992 doğumlu yazar, kariyerine ve editörlüğüne sitemizde başlamış. Tüm ekibin ve yoğun temponun sorumlusu ve moral şefi olmuştur.