İpf Merkezi

675 defa okundu kategorisinde, 03 May 2019 - 13:34 tarihinde yayınlandı
İpf Merkezi

Kısaltması İPF olan, idiyopatikpulmonerfibrozis rahatsızlığı, önemli bir organ olan akciğerleri katılaştıran bir tür hastalıktır. İpf nedir sorusunun cevabı ve bu hastalıkla ilgili bilgiler ipfmerkezi.com sitesi üzerinden inceleniyor. Akciğerlerin sertleşmesiyle oluşan ipf hastalığı hastanın nefes almasını sinsi bir şekilde zorlaştıran ilerleyici bir hastalık türüdür. İpf merkezi, bu hastalıkla ilgili tedavi yöntemlerini, hastalığın seyrini ve hangi aşamalardan geçileceğini, hasta ve hasta yakınlarıyla paylaşan bir kurum olarak hizmet veriyor.

Akciğer ve İpf

Kimi hastalarda yavaş bir gidiş göstermesine nazaran kimi hastada nefes alma zorluğu daha hızlı bir şekilde ilerliyor. Bu ilerlemeyle hastayı solunum yetmezliğine kadar götürebiliyor. İpf hastalığında hassas kan damarları skar dokusuyla kalınlaşır ve alınan oksijenin bu ince damarlara geçişi oldukça zorlaşır.

İpf Merkezi Hizmetler

İpf merkezi olarak hizmet veren site, ipf hastalığıyla ilgili tüm bilgileri, hastalık hakkında neler yapılması gerektiğini ve her türlü detayları uzman doktorların yorumuyla okuyucularıyla paylaşıyor. Bu hastalığın altında yatan nedenler nelerdir diye merak edenler, siteden online olarak bilgi alabiliyor.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
1989 yılında dünyaya gelen araştırmacı-gazeteci. 2010 yılında İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Mesleğe aynı yıl içerisinde yerel bir gazetede (egedesonsoz) muhabir olarak başlayan yazarımız şuan Türkiye'nin en büyük internet gazetesi olan haberci465'te yazarlık yapmaktadır.