Facebook Sahte Videoları Haber Akışı Bölümünden Çıkarttı

732 defa okundu kategorisinde, 19 Ağu 2017 - 19:55 tarihinde yayınlandı
Facebook Sahte Videoları Haber Akışı Bölümünden Çıkarttı

Facebook video şeklinde olan reklam bağlantılarını engellemek için harekete geçti. Neredeyse Facebook kullanıcılarının hepsinin denk geldiği video şeklinde olan reklam bağlantılarına artık rastlama imkanı olmayacak. Bu tarz reklam videoları Facebook’ un yapacağı müdahaleler sayesinde tarihe karışacak. Facebook’ ta video izlemek isteyen kullanıcılardan faydalananlar, video başlangıcına reklam bağlantılarını koyuyorlardı. Bu sayede izlenilmek istenilen video öncesinde kullanıcılar, istemeden de olsa bağlantılar sayesinde reklam sitelerine yönlendiriliyordu. Bu durum birçok kişi açısından, zaman kaybı olarak görülüp çok fazla önemsenmese de, bu bağlantıları gönderen kişiler, kullanıcılara ulaşarak onların üzerinden iyi miktarlarda gelir elde ediyordu.

Facebook Bu Konuda Yeni Düzenleme Yapıyor

Facebook’ un algoritmasında yapacağı yeni düzenlemeler sayesinde reklam video bağlantılarının verdiği rahatsızlığa son verilmiş olacak. Ana sayfasında bu tarz şeylerin oluşmasına engel olacak. Facebook şirketi yaptığı duyuruda ” Kullanıcıların kendilerinden bu tarz bir davranışı beklediğini, Facebook’ ta doğru içerik görmek istediklerini belirttikleri içinde bu isteği gerçekleştirecekleri belirtildi. Facebook içeriğinde bulunan videolar konusunda, kendini her gün daha fazla yenilese de, bu sahte bağlantılar konusunda her zaman sıkıntı yaşadı. Özelliklede geçen yıl yapılan ABD başkanlık seçimleri döneminde, Facebook doğru olmayan haberler yaptığı konusundaki iddialardan dolayı, oldukça sıkıntılı zamanlar geçirmişti. Bundan dolayı geçen seneden bugüne Facebook’ un sahte bağlantılara karşı verdiği mücadele hala devam ediyor.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Kariyerine 8 yıl önce başlamış olan yazarımız, haberci365 bünyesine yeni katılmış ve tüm haberlerin girişleri ve düzeninden sorumludur.