Doğru Zamanda Doğru Yerde Olun

652 defa okundu kategorisinde, 10 Eyl 2017 - 23:47 tarihinde yayınlandı
Doğru Zamanda Doğru Yerde Olun

Zamana yenik düştüğünüz, kaçırdığınız ya da yetişmekten yorulduğunuz anlarda her zaman kolunuzda taşıdığınız saate bakma ihtiyacı hissedersiniz. Hayatınızın her evresinde olan saat kavramı akıp giden yaşantıyı da anlatır.

Tercih Edilen Saat Çeşitleri

Analog saatler alışık olduğunuz saat biçimidir. Evinizde, iş yerinizde ve kol saati olarak sıralamış rakamlardan oluşan yuvarlak hatlı saatler hemen hemen her yerde gördüğümüz saat biçimidir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatınıza dâhil olan dijital saatler dokunmatik olarak da üretilmektedir. Dijital saat kullanılmadığında ekran kararması sağlayan özelliği ile de güç tasarrufu yaratmanızı sağlar. Değişik şekil ve kordon tasarımları sayesinde kıyafetinize göre değişim sağlayan çok yönlü saat kordonları bulunmaktadır.

Kullanışlı Bir Saatin Özellikleri Nelerdir?

Sürekli kontrol etmek zorunda olmadığınız ve uzun süreli güç tasarrufu olan saatler daha çok tercih edilmelidir. Su geçirmeme özelliği oldukça önemlidir. Kolunuzda varlığını unuttuğunuz saatinizle ellerinizi yıkadığınızda için nemlenmiş olmamalıdır. Bu tip saatler küf olma olasılığı yüksek olmasından dolayı rahat kullanım sağlamaz. Aynı şekilde kordon tercihleri de önemlidir. Sadece dış görünümüne değil malzeme yapısına da dikkat edilmelidir. Deri, silikon, metal ve round özelliğine saatler cilt yapınızla uyumlu olmalıdır. Özellikle yaz aylarında daha çok gözlemlenen cilt ile kordon arasında oluşan terleme belirli bir süre sonra kolunuzda yara oluşuma neden olur. Cilt tipinizi bilmeli seçimlerinizi bu doğrultuda yapmalısınız. Alerjisi olan kordonlardan uzak durmalısınız.

Trend Saat Çeşitleri

Yavaş yavaş piyasadaki yerini belirleyen ve artık çoğu kişinin kolunda rastlayacağınız saat türleri oldukça fazladır. LED saat, iki renkli ekranlar, kolay kordon değişimi sağlayan saatler, kolunuzun boyutuna göre şekillenen kordonlar, hem dijital hem analog saatin bir arada olduğu saatler ve birçok farklı görsel seçeneklerle piyasada hızla satılıyor.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
2017 yılında ilk yazısını sitemizde yayınlayarak kariyerine başlayan yazarımız. Aslen serbest muhasebeci ve bankacıdır. 2 çocuğa sahip olan yazar ilgili olduğu konuları ve gündem haberlerini kaleme almaktan ve özgürce yansıtmaktan çekinmiyor.