Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu
5651 sayılı kanun kapsamında yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda alınan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun 23/07/2018 tarih ve 490.05.01.2018.-257603 sayılı kararına istinaden bu internet sitesi(malatyalimit.com) hakkında idari tedbir uygulanmaktadır.

After technical analysis and legal consideration based on the law nr. 5651, administration measure has been taken for this website (malatyalimit.com) according to decision nr. 490.05.01.2018.-257603 dated 23/07/2018 of the Information and Communication Technologies Authority.


http://www.btk.gov.tr | http://www.guvenlinet.org | http://www.ihbarweb.org.tr

Cilt Kapatıcısı Süren Bayanlar Bunlara Dikkat!

570 defa okundu kategorisinde, 19 Ağu 2017 - 21:43 tarihinde yayınlandı
Cilt Kapatıcısı Süren Bayanlar Bunlara Dikkat!

Cilt kapatıcıları temel makyaj malzemelerin başında gelmektedir. Kapatıcı işlevini görmektedir. Ciltte meydana gelen sivilce, siyah nokta ve sivilce izleri gibi cilt problemlerini kapatmaya yardımcı olur. Cilt kapatıcısı gözaltı morluklarını da kapatmaktadır. Ancak herkesin cilt tonu farklı olmasından dolayı cilde uygun kapatıcı tercih edilmelidir. Aksi halde dış görünüş açısından kötü durmasına neden olacaktır. Cilt kapatıcısı, yüz ve boyun rengine göre tercih edilmelidir. Sürme işlemlerinde kesinlikle tüm yüze sürülmemelidir. Çünkü cilt kapatıcıları sadece göz ve göz çevresine sürülmektedir. Aksi takdirde maske gibi durmasına neden olacaktır.

Cilt Kapatıcısı Nasıl Sürülür?

Cilt kapatıcısını sürmeden önce cilt mutlaka nemlendirilmelidir. Temiz cilde kapatıcı sürmek sağlık açısından da oldukça yararlıdır. Nemli ve temiz cilde cilt kapatıcısını sürmek daha kolaydır. Kapatıcıyı iyice yedirebilmek için sünger ya da fırça gereklidir. Göz ve göz çevresine tampon hareketler ile sürülmeye başlanmalıdır. Ancak çok bastırılmadan sürme işlemleri yapılmalıdır. Aksi takdirde gözlere zarar vermesine neden olacaktır. Cilt kapatıcısı sürmenin birçok püf noktaları vardır. Doru teknikler ile sürülen cilt kapatıcıları, dış görünüşünde daha güzel olmasını sağlamaktadır. Kapatıcı her zaman içten dışa doğru sürülmesi gerekmektedir. Böylelikle cilt kapatıcısı daha güzel duracaktır.

Cilt Kapatıcısı Nasıl Tercih Edilir?

Her insanın cilt yapıları ve cilt tonları farklıdır. Kapatıcılar her cilt tipine uygun tonlar bulunmaktadır İlk olarak kendi cilt tipine göre kapatıcılar tercih edilmelidir. Aksi halde dış görünüş açısından da kötü duracaktır. Boyun rengine bakarak cilt kapatıcısı tercih edebilir. Tüm cilde uygulanmaması gerekiyor. Eğer tüm cilde uygulanırsa kapatıcı maske gibi durur ve cildin kabarmasına neden olabilir. Güzel görünümler elde edebilmek için doğru sürme tekniği ve doğru cilt kapatıcı seçimi tercih edilebilir.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
1975 doğumlu yazar, Gazetecilik üzerine lisansını America Texas Univercity 'de yapmış ve aynı üniversitede yüksek lisans bitirmiştir. Mesleki hayatı 1998 yılı itibari ile Londra'da başlayan kıymetli yazarımız, yükselen kariyeri ve ülke sevgisi sebebiyle yazarlığına haberci365'te devam etmektedir.