Chelsea Maçında Mesaj Var

663 defa okundu kategorisinde, 23 Kas 2017 - 17:15 tarihinde yayınlandı
Chelsea Maçında Mesaj Var

Dünyanın en büyük turnuvası Şampiyonlar ligi. Bu turnuvada yer almak isteyen birçok takım her yıl önemli mücadeleler veriyor. Dünyanın en büyük en çok izlenen turnuvası birçok şaşırtıcı şeyin görülmesine neden oluyor. Geçtiğimiz akşam yine bir maç ve yine şaşılacak bir görüntü ortaya çıktı. İki takım arasındaki maçta yapılan bir kareogrofi herkesi şaşırttı destek verenler olduğu gibi eleştirenlerde oldu.

Maçta Şaşırtıcı Çalışma

Şampiyonlar ligi mücadelesinde son tur aşamasın da son maçlara yaklaşıldı. Bu maçlardan biri de İngiliz temsilcisi Chelsea ile Azerbaycan temsilciliği Karabağ arasında yapıldı. Karabağ rakibine göre çok daha güçsüz görülse de maç içinde verilen bir mesaj Karabağ mücadelesinin önüne geçti. Maçta Azeri temsilcisi Ermeni soykırımını da atıfta bulunda. BU konuda herkesi bir eleştiri yapmaya itti. Kardağ’ın Ermeniler tarafından Ağdam bölgesine işgal etmesi nedeniyle evinden uzakta kalmasına dikkat çekildi. Bu mesaj birçok yorum alırken beklenmedik bir Türk gazeteci yorumu ise çok sayıda eleştiri aldı. Gazete yazıyı hemen kaldırdı.

Mevlüt Tezel’den Ayıp

Sabah gazetesinin deneyimli yazarı Mevlüt Tezel bu mesaj ve Karabağ için beklenmedik bir eleştiri de bulundu. Bu yazı özellikle Türkler ve Azerilerin birbirini kardeş olarak görmesi nedeniyle büyük yankı uyandırdı. Mevlüt Tezel bu mesaj ve Karabağ için ezik yorumunda bulundu. Bu yorum bir anda özellikle Azeriler tarafından inanılmaz tepki aldı.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
2017 yılında ilk yazısını sitemizde yayınlayarak kariyerine başlayan yazarımız. Aslen serbest muhasebeci ve bankacıdır. 2 çocuğa sahip olan yazar ilgili olduğu konuları ve gündem haberlerini kaleme almaktan ve özgürce yansıtmaktan çekinmiyor.